Lokalita Banskobystrický kraj - Slovensko - Školy v prírode
Volajte infolinku 02 / 524 94 568
Tel. 1: 02 / 524 94 568
Tel. 2: 02 / 524 94 604
Orange: 0905 230 800
T-Mobile: 0911 230 800
Po - Pia: 9:00 - 17:30

 

Volajte infolinku 02 / 524 94 568
Banskobystrický kraj, Školy v prírode

V Banskobystrickom kraji sme pre Vás pripravili najoblúbenejšie školy v prírode v Hronci, Krpáčove, Počúvadle, v Látkach a Bojniciach. Banskobystrický kraj je bohatý aj na lyžiarske strediská. Medzi oblúbené patria Krahule, Krpáčovo, Hronec, Donovaly a Skalka pri Kremnici. Z pohľadu prírodného dedičstva patrí tento región k najdôležitejším na Slovensku a to z toho dôvodu, že má najväčšie percento chránených území na Slovensku.

Školy v prírode - typy na výlety

Banská Štiavnica - Medzi najvýznamnejšie technické pamiatky sa zaraďuje 33 štôlní a šácht, 5 dobývok, 24 vodných nádrží - tajchov a 8 iných banských objektov. Len niektoré sú sprístupnené verejnosti (Šachta Ondrej a štôlňa Bartolomej, štôlňa Glanzenberg, Štôlňa Michal)
Starý zámok - Expozícia predstavuje návštevníkom históriu banskoštiavnického regiónu.
Nový zámok - Expozícia prezentuje históriu protitureckých vojen na Slovensku. Sv. Anton – Kaštiel Sv. Antol predstavuje expozíciu o vývine lesníctva, drevárstva a poľovníctva na Slovensku.

Štiavnické tajchy - sú umelé jazerá vybudované pre potreby historických štiavnických baní. Pôvodne bolo v Štiavnických vrchoch asi 60 tajchov, dnes ich je už len asi tretina. Najväčšie je Počúvadlianske jazero. Kremnica – Mincovňa - Kremnica je historickým centrom ťažby zlata na Slovensku aj slovenského mincovníctva. Mince v miestnej mincovni sa razia už takmer sedemsto rokov. Poznatky o mincovníctve a medaiérstve poskytuje Múzeum mincí a medailí.
Bzovik - hrad Bzovik - Goticko-renesančná protiturecká pevnosť.
Zvolen - Zvolenský zámok - Zachovaný renovovaný hrad v centre mesta.
Pustý hrad - zrúcanina hradu - Hrad bol vojenským a správnym strediskom a bol aj sídlom uhorských kráľov pri ich poľovačkách v tzv. Zvolenskom lese.
Hrad Modrý Kameň Hradný komplex sa skladá z hornej časti goticko-renesančnej zrúcaniny na bralnatom návrší a dolného barokového kaštieľa. Teraz je sídlom Múzea bábkarskych kultúr a hračiek SNM.
Bystré – vodopád - Má výšku 23 metrov.
Bystrianska jaskyňa - Jaskyňa má priepasťový charakter, zo sintrovej výzdoby dominujú záclony visiace na sintrových kôrach.
Šomoška - Kamenný vodopád vznikol pred 4 miliónmi rokov z bazaltovej lávy, ktorá stuhla v kráteri bývalej sopky pod zemským povrchom. Svojou ohnutou formou sa radí medzi európske unikáty. Nad vodopádom sa týči zrúcanina hradu Šomoška.
Dolná Mičiná– kaštieľ Benických
Slovenská Ľupča – hrad - vznikol pred rokom 1250 a pôvodne slúžil ako poľovnícke sídlo. Neskôr hrad menil majiteľov a tí ho prispôsobovali svojim požiadavkám.
Divín – hrad Divín
Kaštieľ Divín - Renesančný kaštieľ, nachádza sa priamo v centre obce - výrazná dominanta obce.
Čiernohronská Železnica - Jazda v drevených vagónikoch historickej lesnej železničky nádherným prostredím a očarujúcou prírodou.
Čierny Balog - Lesnícky skanzen – náučný chodník s expozíciouhistórie lesníctva, významu, pestovania, ochrany lesa a práce lesníkov.
NPR Dobročský prales - Nachádza sa v obvode Odštepného závodu Čierny Balog. Vstup je možný len so sprievodcom. Za rezerváciu bol Dobročský prales vyhlásený v r.1913.

Lokalita Banskobystrický kraj - Slovensko - Školy v prírode Lokalita Banskobystrický kraj - Slovensko - Školy v prírode Lokalita Banskobystrický kraj - Slovensko - Školy v prírode Lokalita Banskobystrický kraj - Slovensko - Školy v prírode Lokalita Banskobystrický kraj - Slovensko - Školy v prírode Lokalita Banskobystrický kraj - Slovensko - Školy v prírode Lokalita Banskobystrický kraj - Slovensko - Školy v prírode Lokalita Banskobystrický kraj - Slovensko - Školy v prírode Lokalita Banskobystrický kraj - Slovensko - Školy v prírode Lokalita Banskobystrický kraj - Slovensko - Školy v prírode

Vyhľadať ubytovanie v týchto lokalitách

ZDIEĽAŤ NA:

Zdieľajte túto stránku na Facebooku Zdieľajte túto stránku na Twitteri Zdieľajte túto stránku na Delicious.com Zdieľajte túto stránku na Google Bookmarks
Pridajte sa k fanúšikom Chorvátska