Informácie o dovolenke a ubytovaní v Chorvátsku
Volajte infolinku 02 / 524 94 568
Tel. 1: 02 / 524 94 568
Tel. 2: 02 / 524 94 604
Orange: 0905 230 800
T-Mobile: 0911 230 800
Po - Pia: 8:00 - 16:30

 

Volajte infolinku 02 / 524 94 568

Užitočné informácie o Chorvátsku

Cestovné doklady: Cestovný pas alebo občiansky preukaz (OP) určený na preukázanie totožnosti, uznaný na vstup do HR medzinárodnou dohodou.
Platobné karty: Takmer vo všetkých hoteloch, marínach, reštauráciach a obchodoch akceptujú platobné karty (American Express, Diners, Eurocard/Mastercard, Visa)
Elektrické napätie mestskej siete: 220V, a frekvencia 50Hz.
Voda z vodovodu je pitná na celom území Chorvátska.

Podľa informácie z veľvyslanectva SR v Záhrebe musí mať od 1. januára 2008 plnoletý občan EÚ (teda aj Slovák), ktorý sprevádza pri ceste maloletého, písomný, notársky overený súhlas jeho rodičov (prípadne zákonného zástupcu). Takýto doklad môže overiť aj veľvyslanectvo Chorvátska v SR. Preklad do chorvátčiny sa nevyžaduje. Originál alebo overená kópia takéhoto dokladu sa predkladá hraničnej kontrole pri vstupe do krajiny, ktorá ho označí pečiatkou a vráti sprevádzajúcej osobe. Rovnaké podmienky platia aj pri tranzite cez územie krajiny.

Doklad musí obsahovať:

- osobné údaje o zákonných zástupcoch (rodičoch) maloletého cudzinca;
- osobné údaje plnoletej osoby, v sprievode ktorej maloletý prichádza alebo odchádza;
- vyhlásenie rodičov o súhlase/povolení;
- dôvod pobytu;
- doba pobytu;
- doba platnosti povolenia;
- podpis zákonných zástupcov (rodičov);

Ak cestuje maloletý cudzinec v sprievode jedného rodiča nemusí mať súhlas druhého rodiča iba v tom prípade, ak proti tomu druhý rodič (explicitne písomnou formou) nemá námietky. Takže namiesto súhlasu druhého rodiča treba predložiť jeho písomné potvrdenie, že súhlas nie je potrebný.

Notársky overený doklad o súhlase sa nevyžaduje, ak:
- maloletý cestuje so sprievodným listom, vydaným leteckou spoločnosťou v súlade so štandardami Medzinárodnej asociácie leteckých prepravcov (IATA) a odporúčanou praxou;
- je maloletý členom školskej exkurzie v sprievode pedagóga, ktorý má zoznam všetkých účastníkov exkurzie overený kompetentnou školskou ustanovizňou a maloletá osoba má samostatný, platný cestovný doklad;
- je maloletý uvedený na overenom zozname právnickej osoby, ktorá organizuje skupinový príchod maloletých osôb do Chorvátska a ktorá dáva záruku, že ich pobyt bude využitý na deklarovaný účel.

Aj v roku 2010 platí, že slovenskí občania môžu do Chorvátska cestovať s platným slovenským cestovným pasom, alebo občianskym preukazom na dobu 90 dní bez víz. Do cestovného pasu rodičov môžu byť zapísané deti do päť rokov. Deti staršie ako 5 rokov potrebujú pre vstup a pobyt v Chorvátsku vlastný cestovný pas.
zdroj: Ministerstvo zahraničných vecí SR

Čo je to môj výber?

Môj výber - slúži k ukladaniu ubytovacích jednotiek, o ktoré Vás zaujali a ku ktorým sa chcete ľubovoľne často a rýchlo vracať bez ďalšieho zbytočného vyhľadávania. Jednoducho tak môžete manželke, manželovi, partnerke, partnerovi, rodine, známym, spolucestujúcim ukázať alebo zaslať na email vybrané apartmány, vilu alebo hotel po jedinom kliku na "Môj výber".
Údaje uložené do sekcie Môj výber sú prístupné iba Vám (Vášmu internetovému prehliadaču) a zostanú uložené až do budúcej návštevy stránok aj bez prihlásenia. Vybrané ubytovacie zariadenia môžete opäť zmeniť alebo vymazať len Vy.
Pridať zariadenie do Môj výber môžete pri každom objekte vpravo kliknutím na tlačitko "Do výberu".
Uložením zariadenia do sekcie Môj výber sa nijako nezaväzujete k rezervácii vybraného objektu. Pre správne fungovanie sekcie "Môj výber" musíte mať povolené súbory Cookies vo Vašom internetovom prehliadači. Zariadenia ostávajú v sekcii "Môj výber" uložené po dobu 30 dní od poslednej zmeny alebo do odstránenia súborov Cookies z Vášho prehliadača. Stránky nemajú prístup k žiadnym osobným údajom používateľov.

Ubytovanie v apartmánoch a štúdiách

Apartmán je ubytovacia jednotka s možnosťou varenia, a je tvorená minimálne dvomi miestnosťami. Štúdio je ubytovacia jednotka s možnosťou varenia a tvorená jednou miestnosťou. Ubytovanie je zaistené vybranými zmluvnými partnermi CERES v danom mieste.
Všetky apartmány či štúdiá sú funkčne zariadené, majú vybavenú kuchynskú linku (chladnička, kuchynský riad, šporák), sprchu, WC, prípadne balkón či terasu a parkovacie miesto. Vzdialenosť od mora je cca. 5 - 500 m ( pokiaľ nie je v ponuke uvedené inak). Všetky apartmány a štúdiá sú kategorizované a zodpovedajú európskym štandardom.

V Chorvátsku ponúkame 2, 3, 4, 5, 6, 7 a 8 lôžkové apartmány a 2, 3 a 4 lôžkové štúdiá:

ŠTUDIO 1x2, 1x3, 1x4 alebo 1x2+2 lôžka, väčšinou 1 miestnosť s  kuch. kútom, soc. zariadenie, balkón alebo terasa (pokiaľ nie je pri ponuke uvedené inak).
Typ AP 1x2 - 1 dvojlôžková izba, obývacia miestnosť s kuchynským kútom, soc. zariadením, balkón alebo terasa (pokiaľ nie je pri ponuke uvedené inak).
Typ AP 1x2+1 alebo 1x3 - 1 dvojlôžková  izba, obývacia miestnosť s 3 lôžkom a kuchynským kútom, soc. zariadením, balkón alebo terasa (pokiaľ nie je pri ponuke uvedené inak).
Typ AP 1x2+2 - 1 dvojlôžková izba, obývacia miestnosť s 2 lôžkami alebo rozkladacím dvojlôžkom a kuch. kútom, soc. zariadením, balkón alebo terasa (pokiaľ nie je pri ponuke uvedené inak).
Typ AP 1x4 - 2 dvojlôžkové izby, obývacia miestnosť s kuch. kútom, soc. zariadením, balkón alebo terasa (pokiaľ nie je pri ponuke uvedené inak).
Typ AP 1x4+1 alebo 1x5 - 2 dvojlôžkové izby, obývacia miestnosť s 5tym lôžkom a kuch., soc. zariadením, balkón alebo terasa (pokiaľ nie je v ponuke uvedené inak).
Typ AP 1x4+2 - 2 x dvojlôžková izba, obývacia miestnosť s rozkladacím dvojlôžkom a kuch. kútom, soc. zariadením, balkón alebo terasa (pokiaľ nie je pri ponuke uvedené inak).
Typ AP 1x6 - 3 x dvojlôžkové izby, obývacia miestnosť s kuch. kútom, soc. zariadením, balkón alebo terasa (pokiaľ nie je pri ponuke uvedené inak).
Typ AP 1x6+1 alebo 1x7 - 3 x dvojlôžkové izby, obývacia miestnosť s 7 lôžkom a kuch. kútom, soc. zariadením, balkón alebo terasa (pokiaľ nie je pri ponuke uvedené inak).
Typ AP 1x6+2 alebo 1x8 - 3 x dvojlôžkové izby, obývacia miestnosť s 2 lôžkami a kuch. kútom, soc. zariadením, balkón alebo terasa (pokiaľ nie je pri ponuke uvedené inak).

Ubytovanie v hoteloch
Ubytovanie je zaistené vo 2, 3 a 4 lôžkových izbách. Väčšina izieb má balkón a vlastné sociálne zariadenie. Informácie k ďalším službám Vami vybraného hotela a ubytovacej kapacity - pozri konkrétnu ponuku.
Podľa medzinárodných predpisov a zvyklostí musia hostia opustiť izby v deň odchodu do 10ej hodiny, v niektorých prípadoch až do 12 hodín. Možnosť nasťahovania v deň príjazdu je najskôr po 14. hodine, často aj okolo 16. hodiny a neskôr. Včasný príchod alebo neskorý odchod  nie je dôvod k ďalšiemu používaniu izby. Za časové posuny začiatku a konca čerpania služieb v rámci jedného dňa a za služby nečerpané z dôvodu neskorej dopravy nemôže CERES poskytovať záruky a žiadnu náhradu.
Prideľovanie izby hosťovi je vždy výhradne záležitosťou hotela a jednotlivé izby sa môžu líšiť veľkosťou, polohou  ako aj zariadením. V niektorých hoteloch je za trojlôžkovú izbu považovaná dvojlôžková izba s prístelkou. Prístelkou môže byť rozkladací gauč, palanda, sedacia súprava alebo ležadlo a nemusí byť pevnou súčasťou vybavenia izby. Pridaním prístelky je nutné počítať s obmedzením voľného priestoru. Jednolôžkové izby nie sú úplne identické s dvojlôžkovými izbami a sú často menšie a bez balkónu.
Kategorizácia hotelov cestovnej kancelárie CERES nemusí byť totožná s oficiálnou kategorizáciou hotela v mieste zájazdu. Fotografie izieb, apartmánov a ubytovacích jednotiek v katalógu sú ilustračné a nemusia vždy korešpondovať s ubytovacou jednotkou v ktorej bude klient po príjazde ubytovaný. Ubytovanie je zaistené vybranými zmluvnými partnermi CERES v danom mieste.

Ubytovanie v penziónoch
Ubytovanie v penziónoch prebieha v izbách bez možnosti varenia. Penzióny ponúkajú stravovacie služby v priestoroch daného ubytovacieho zariadenia. Ubytovanie je zaistené vybranými zmluvnými partnermi CERES v danom mieste. Všetky ponúkané penzióny sú kategorizované a zodpovedajú európskym štandardom.
Ubytovanie v penziónoch je zaistené vo 2, 3, a 4 lôžkových izbách. Časť izieb má vlastné sociálne zariadenie a časť izieb má spoločné sociálne zariadenie na chodbách. Niektoré izby majú balkón. Ubytovanie môže byť zaistené aj vo viacerých penziónoch (vždy je hlavný penzión, kde je zaistené stravovanie, a penzióny ktoré sú v okolí do 200 metrov.) Informácie k ďalším službám Vami vybraného penziónu a ubytovacích kapacitách – pozri konkrétnu ponuku.
Upozornenie: Neposkytujeme – ručníky, hygienické potreby, čistiace potreby. Po dobu pobytu si klienti upratujú sami.

Stravovanie
Pri každom ubytovacom objekte nájdete informácie o možnostiach stravovania sa. Nami používané pojmy znamenajú:
1. Plná penzia kontinentálna - pod čím rozumieme raňajky, obed a večera, nápoj ku strave zadarmo (pokiaľ je tak uvedené v ponuke). Výdaj stravy: a) s obsluhou, b) bez obsluhy - self service (klienti si stravu vyzdvihujú priamo pri výdaji stravy.)
2. Polpenzia  kontinentálna - pod čím rozumieme raňajky a večeru. Pri niektorých ponukách možnosť výberu večere, viď. jednotlivé ponuky.
3. Raňajky kontinentálne - väčšinou opakujúca sa ponuka jedál – káva alebo čaj, pečivo, maslo, džem a pod..
4. Bufetový spôsob stravovania - samoobslužný systém stravovania s ponukou studenej alebo teplej kuchyne.
5. All inclusive - program začína spolu s ubytovaním a končí v posledný deň o 12 hod..

V niektorých prípadoch môže byť spôsob stravovania kombinovaný. Táto skutočnosť je obvykle u nás na webe uvedená. Naša CK nemôže zaistiť, ale ani obmedziť prípadnú ponuku špecialít miestnej kuchyne v danej krajine. Kvalita stravovania (bohatosť a pestrosť) je väčšinou priamo úmerná kategórií zvoleného ubytovacieho objektu. Stravovacie zvyklosti sa v niektorých krajinách môžu líšiť od nášho spôsobu stravovania. Naša CK nemôže ovplyvniť prípadné opakovanie ponuky jedál (menu) pri zakúpení dvoch alebo viacerých týždenných pobytov. Ak nie je uvedené inak, nápoje nie sú zahrnuté v cene stravovania ! Zaplatený rozsah stravovania zahrňuje počet penzií, ktorý zodpovedá počtu nocí. Pri nástupe do hotela a odchodu z hotela v atypických hodinách môže byť jedlo nahradené balíčkom na cestu. Self service a stravovanie s obsluhou sú cenovo rovnocenné. Z prevádzkových dôvodov môže ubytovateľ v katalógu uvedený spôsob stravovania zmeniť. V takom prípade nevzniká klientovi nárok na finančnú náhradu. V prípade apartmánového ubytovania nie je v cene zájazdu zahrnuté stravovanie. Vo vybraných destináciách Vám však môžeme zaistiť polpenziu alebo len večere.

Domáci poriadok na ubytovacích zariadeniach

Chceli by sme Vás zoznámiť s domácim poriadkom, aby Váš pobyt na naších zariadeniach bol pre Vás príjemný. Kvôli ďalším informáciám sa obráťte na hostiteľa.

1. Ubytovanie je k dispozícii od 14.00 hod v deň príchodu do 10.00 hod v deň odchodu.
2. Hostia sú povinní sa sami starať o svoje veci a cennosti ponechané v apartmánoch/izbách a majiteľ nezodpovedá za ich eventuálne zmiznutie.
3. Hostia sú zodpovední za svoje správanie v dome a v okolí a v prípade nehody sami nesú následky.
4. Vstupné dvere apartmánu/izby zamykajte, aj keď ste vo vnútri. Keď odchádzate von povinne zamykajte dvere a okná, zatvorte slnečníky, vypnite svetlá a všetky elektrické prístroje ( TV, klimatizácia, sporák...) a zavrite vodu.
5. Majiteľ objektu má vo výnimočných prípadoch právo v neprítomnosti hostí vstúpiť do apartmánu /izby, aby zabránil možnej škode alebo nebezpečenstvu. O svojom vstupe do apartmánu/izby je majiteľ povinný hostí vopred informovať pri prvom nasledujúcom kontakte.
6. Je zakázané ničenie zariadenia, výbavy, nábytku, robenie neporiadku a obťažovanie ďalších hostí a hlavne sa zakazuje robiť hluk v dobe od 14 - 16 hod a od 23 - 7 hod.
7. Zariadenie apartmánu/izby môžu používať iba osoby, ktoré sú riadne prihlásené ako hostia, ale hostiteľ môže na žiadosť hosťa povoliť eventuálne návštevy v určitej dobe.
8. Nie je povolené nosenie zbraní , explozívnych a ľahko výbušných materiálov.
9. Užívanie zariadení a prístrojov , ktoré nie sú základnou súčasťou ponuky apartmánu/izby  je povolené iba so súhlasom hostiteľa.
10. Pokiaľ sa stratí alebo poškodí nábytok, zariadenie apartmánu/izby , je hosť povinný o tom informovať hostiteľa. Pokiaľ je strata alebo poškodenie zavinené hosťami , sú povinní zaplatiť vzniknutú škodu.
11. Z apartmánu / izby je zakázané vynášanie zariadenia, vybavenia (uteráky, deky, ostatné).
12. V prípade nedodržania domáceho poriadku mam hostiteľ právo zrušiť hosťom ďalšie poskytovanie služieb.
13. Váš občiansky preukaz alebo cestovný pas dajte hostiteľovi hneď po príchode kvôli prihláseniu Turistickému úradu.
14. Svoje pripomienky, pochvaly môžete oznámiť svojmu hostiteľovi, ktorý je Vám k dispozícii od 8 - 20 hod.

ZDIEĽAŤ NA:

Zdieľajte túto stránku na Facebooku Zdieľajte túto stránku na Twitteri Zdieľajte túto stránku na Delicious.com Zdieľajte túto stránku na Google Bookmarks
Pridajte sa k fanúšikom Chorvátska